Ekonomi

Eastman 15.000 fidan bağışlayacak

Eastman, Brezilya’nın Atlantik Ormanlarının restore edilmesine yardımcı olmak için 15.000 fidan bağışlayacağını duyurdu.

ABD merkezli malzeme üreticisi Eastman, çevreci kar amacı gütmeyen SOS Mata Atlantica ve çözünür selüloz üreticisi Bracell ile Brezilya’nın Atlantik Ormanlarının eski haline getirilmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir programı desteklemek için 15.000 fide bağışlamak üzere bir yan anlaşma imzaladı.

Açıklamaya göre çevre girişimi, Atlantik Ormanı biyomundaki kıyı ormanları ve yasal rezervler gibi kalıcı savunma alanlarındaki orman iyileşmesini teşvik etmek için oluşturulan Geleceğin Ormanları (Florestas do Futuro) programını destekleyecek. SOS Mata Atlantica ve Bracell şirketi tarafından ortaklaşa yönetilen proje, Bahia’nın kuzey kıyısındaki bir savunma alanı içinde yer alan Brezilya’nın Jequitiba bölgesindeki ormanları restore etmeye odaklanıyor. Onarım, yüksek yoğunluk ve çeşitlilik için bir metodoloji izleyecektir; Hektar başına 60 ila 100 farklı türde 2.500 yerli ağaç vardır. Fidan dikim raporları, her proje aşamasının bitiminden sonra hazırlanacak, ayrıca tarla bakımı sırasında fidan dikim görüntülerini ve izleme devri sırasında yıllık raporları içerecek periyodik raporların dağıtımı yapılacaktır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eastman Weaving Genel Müdürü Ruth Farrell, “Atlantik ormanlarında böylesine değerli bir doğal kaynağı geri kazandıracak bu girişime ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Büyük markaların, kullanarak çevresel etkiyi azaltma konusunda kararlı olduklarını görüyoruz. sürdürülebilir hammaddeler ile karbon ayak izlerini azaltmak ve gelecek nesilleri korumak için daha iyi bir dünya bırakacak çözümler arıyorlar” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu