Teknoloji

Google Beklenen Katlanabilir Telefonunu Duyurdu: Yeni Pixel Fold Etkiledi!

Uzun süredir katlanabilir akıllı telefon pazarına girmek isteyen Google’ın yeni cihazı Google Pixel Fold duyuruldu. Detaylar burada…

Katlanabilir akıllı telefon pazarının büyük oyuncuları arasında yer alan Google, yeni cihazı Pixel Fold’u duyurdu.

ABD merkezli teknoloji şirketi Google, uzun süredir gündemde olan yeni katlanabilir telefonu Google Pizel Fold için beklenen resmi duyuruyu yaptı.

Ünlü marka, beklenen yeni telefonunu ilk kez bu görselle tanıtmaya başladı.

Video sayesinde tasarımı ve bazı özellikleri ortaya çıkan Pixel Fold, çağdaş ve kompakt tasarımıyla şimdiden görenleri kendine hayran bıraktı.

Biri büyük olmak üzere iki farklı ekranla gelen Google Pixel Fold, katlandığında kullanımı oldukça kolay olacak. Yeni telefon, dış tarafında büyük bir kamera modülü taşırken tablet formunda ön kameraya da sahip olacak. Cihazın bazı kontrollerini devralacak tuşlar ise sağ çerçevede yer alacak.

Google Pixel Fold, güçlü performansının yanı sıra şık tasarımıyla da pazar liderlerine meydan okuyacak.

Yeni telefon öncelikle tasarımıyla öne çıksa da performans tarafında da oldukça iddialı. Gücünü Google’ın kendi Tensor G2 adlı işlemcisinden alan Pixel Fold, özellikle pil ömrü açısından eski düğme telefonları aratmayacak. Yaklaşan cihaz, normal kullanımda 24 saate, Ekstra Tasarruf modunda ise 72 saate kadar dayanabilen bir batarya ile çalışacak.

Merakla beklenen Pixel Fold, Google’ın düzenleyeceği I/O adlı lansman etkinliği ile birlikte satışa sunulacak.

Yaklaşan telefon, 10 Mayıs’ta düzenlenecek lansman etkinliğinde tüm detaylarıyla karşımıza çıkacak. Gecenin yıldızı olmasını beklediğimiz cihaz, Pixel 7a başta olmak üzere diğer yeni Google çalışmaları ile birlikte ön siparişe açılacak.

Peki siz yeni Pixel Fold hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu