Haber

Enginyurt’tan Akif Alakurt tepkisi: CHP yerle göğü birleştirmeli

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında aşağılayıcı sözler söyleyen oyuncu Mehmet Akif Alakurt’u eleştirdi. Enginyurt, “Kendisine sanatçı diyen Kılıçdaroğlu Bey’e ‘ahlaksız müptelalardan’ çok ağır sözler söylüyor.

Sözcü TV ekranında Karşıka programı Canlı yayına konuk olan Cemal Enginyurt, Kılıçdaroğlu’na çok sert sözler söylüyor, ”kendine sanatçı diyen ahlaksız bir müptelası”. Altında ‘değişim’ isteyenler ‘ne güzel söylemiş’, ‘az söylemiş’ diyor. Şimdi bu nasıl CHP olabilir? Bu nasıl toplumsal bir değişim olabilir?” Alakurt’un sözlerine takviye yapan diğer kişilere tepki gösterdi.

Canlı yayında Alakurt’a tepkisini dile getiren Enginyurt, şunları söyledi:

“CHP’de toplumsal bir değişim var mı? Bugün kendisine sanatçı diyen Kılıçdaroğlu Bey’e ‘ahlaksız müptelalardan’ çok ağır sözler söylediğini görüyorum. Altında ‘değişim’ isteyenler ‘ne güzel söylemiş’, ‘az söylemiş’ diyor. Şimdi bu nasıl CHP olabilir? Bu nasıl toplumsal bir değişim olabilir? Sayın Kılıçdaroğlu halen CHP genel başkanıdır. Sayın Kılıçdaroğlu babadır, dededir, insandır. Kendine sanatçı diyen bir bağımlı, sanatçı bağımlısı olamaz, bir ahlaksızın ağza alınmayacak sözlerini CHP genel başkanına en sert şekilde söylüyor. Değişiklik isteyenlerde ‘daha da az söyledin’ diyerek hakarete takviye veriyor. Bunun için üzgünüm. Çaba böyle değil, değişim böyle değil. Kişiliğini korumaya karar verirsin, CHP siyasi anlamda babanın evidir, gözün parlar, CHP’ye canını veren Ali Haydar Fırat mücadele etti. Şimdi o sanatçı kaçana hakkını verecek mi? CHP’liler en sert tepkiyi göstersin. Yeri ve göğü yok etmeleri gerekiyor. Sosyal medyadan o sanatçıyı linç etmeleri gerekirken, bir bakıyorsunuz ‘git’, ‘yetersiz’, ‘konusunu söyle’ diye bir şey yok. Buna tepki gösteriyorum. Diyorum; Emeği sokağa yansıtmalıyız” dedi.

Ne oldu?

Oyuncu Mehmet Akif Alakurt, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret içeren sözler sarf etti. Kılıçdaroğlu’nun Tunceli ziyaretinde fotoğrafını paylaşan Alakurt, “Biliyorsunuz Atatürk severleri Türkiye’nin her ilinde bulabilirsiniz. Tunceli bu konuda bir istisna.”

Alakurt, paylaşımlarına şöyle devam etti: “Biliyorsunuz Atatürk severleri Türkiye’nin her ilinde bulabilirsiniz. Tunceli bu konuda bir istisna. Bu küstah adam ve yandaşlarının CHP’nin başına geçme ısrarını sorgulamak gerekiyor. 20 yıllık başarısızlığa rağmen.”

Alakurt yaptığı bir başka paylaşımda, “Bu fare hızlısının Tunceli’li olduğunu umarım biliyorsunuzdur” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

bunyan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu